روش های سقط جنین
نوشته شده توسط : sevda


هر روز افراد زیادی برای دریافت اطلاعات در مورد روش های سقط جنین ، در اینترنت جستجو می کنند . گاهی اوقات ، ایده مادر بودن و مراقبت از فرزند بسیار دشوار است به خصوص اگر فرد ، مادری جوان بوده و بارداری اش غیرمنتظره باشد . در این میان ، افراد به دلیل مشکلات مالی یا غیر قانونی بودن سقط جنین در کشورشان می خواهند خودشان اقدام به این کار کنند .

روش های زیادی برای القاء سقط جنین به صورت ایمن و طبیعی وجود دارد که این روش ها برای نسل ها مورد استفاده قرار گرفته است ، از زمان هایی که هنوز روش های پزشکی هنوز توسعه نیافته بودند . با این حال ، سقط جنین حرام بوده و طبق آیات قرانی و بیانات مراجع تقلید گناهی کبیره است . در ادامه با روش هایی آشنا می شوید که افراد با استفاده از آن ها اقدام به سقط جنین می کنند .


پایان دادن به بارداری ناخواسته

افرادی که در مورد نحوه القاء سقط جنین به دلیل داشتن حاملگی ناخواسته در حال تحقیق هستند ، لازم است مراقب باشند که با استفاده از روش های ناایمن برای پایان دادن به بارداری ، سلامتی خود را در معرض خطر قرار ندهند . انجام سقط جنین ، به تنهایی و بدون مشورت با دیگران ، هرگز ایده خوبی نیست زیرا نه تنها زندگی جنین بلکه زندگی مادر را نیز به خطر می اندازد .

مصرف قرص های خارجی یا استفاده بیش از حد از مکمل ها برای سلامتی به شدت خطرناک است و می تواند خطرات طولانی مدت یا کوتاه مدت داشته باشد . اقداماتی که توسط افرادی غیر از افراد متخصص انجام می شود می تواند سلامت باروری افراد را نیز به خطر بیندازد .

هیچ راهی مطمئن و قابل اعتماد برای القاء سقط جنین بدون مشارکت پزشک وجود ندارد . در مواقع دشوار ، پیروی از هرگونه توصیه ای که ممکن است توسط افراد دیگر بشنوید می تواند وسوسه انگیز باشد . با این حال ، این نکات به ظاهر مفید توسط پزشکان توصیه نمی شود . 
11 روش طبیعی سقط جنین

افرادی که بارداری ناخواسته داشته اند ، ممکن است به دنبال روش های طبیعی سقط جنین باشند تا بتوانند آن ها را در خانه انجام دهند . در ادامه با 11 روش طبیعی برای سقط جنین آشنا می شوید .

 

 ویتامین C

یکی از معروف ترین راه های پریود شدن زودتر از موعد مقرر ، مصرف ویتامین C است . این ویتامین به افزایش سطح استروژن (oestrogen ) که هورمون زنانه و مسئول برانگیختن قاعدگی است کمک می کند . با افزایش سطح ویتامین C در بدن ، انقباضات رحمی شروع شده و به طور موثری باعث سقط جنین می شود .

افرادی که می خواهند از این روش استفاده کنند هر یک ساعت ویتامین C مصرف می کنند که یک عارضه جانبی این روش ، نفخ است که نگران کننده نیست اما در این میان مهم است که بیشتر از 6000 میلی گرم در روز مصرف نکنند زیرا ممکن است عوارض جانبی منفی دیگری ایجاد کند که برای سلامتی فرد خطرناک باشد .

 

 دارچین

دارچین خواصی دارد که می تواند باعث سقط جنین شود و همچنین در متوقف کردن درد ناشی از این عمل نیز موثر است . هنگامی که دارچین به مقدار مناسبی مصرف شود دیواره رحم را تحریک می کند ، با این حال ، اگر در غذا ریخته شده و طبخ شود خواصی که برای سقط جنین دارد را از دست می دهد . معمولاً مکمل های دارچین به دلیل اینکه قوی ترند از این نظر بهتر از دارچین طبیعی هستند .

 

 کوهاش آبی و سیاه ( Blue and Black Cohosh )

این دو ، گیاهانی هستند که معمولاً در هند برای القاء سقط جنین استفاده می شوند و مزیت آن ها این است که ارزان قیمت بوده و در مناطق فقیر نشین پرورش می یابند . طعم وحشتناکی که این گیاهان دارند در سقط جنین موثرند . به این صورت که ، وقتی فرد آن ها را می خورد ، ابتدا دهانه رحم آماده می شود که هر چیزی که در درون رحم وجود دارد را بیرون بریزد . به دنبال آن ، اوکسی توسین (oxytocin ) افزایش یافته و انقباضات در درون بدن سرعت می گیرد .

اگرچه این گیاهان یکی از مؤثرترین و بی خطرترین داروهای خانگی برای سقط جنین هستند اما مصرف آنها به مقدار زیاد می تواند عوارض جانبی خطرناکی برای بدن ایجاد کند ، بنابراین مشورت با پزشک در مورد دوز مناسب مصرف آن توصیه می شود .

 

 انار

میوه انار دارای دانه هایی است که حاوی مقادیر زیادی مواد تحریک کننده انقباض رحم است که مصرف آن در دوره اولیه بارداری احتمال ابتلا به سقط جنین طبیعی را افزایش می دهد .

 

 جعفری

مصرف جعفری یک روش طبیعی و بی ضرر برای تحریک سقط جنین است زیرا ویتامین C زیادی دارد . تمام کاری که فرد انجام می دهد این است که یک دسته کوچک جعفری را در یک فنجان آب جوشیده و آن را دو تا سه بار در روز می نوشد . همچنین ، برخی از افراد به منظور سقط جنین ، یک دسته ساقه جعفری را آماده کرده و مستقیماً در واژن خود قرار می دهند .

 

 

 سپیا و سابینا (Sepia and Sabina )

از میان راه های طبیعی سقط جنین ، سپیا و سابینا هر دو داروهای گیاهی هومیوپاتی ( homoeopathic ) هستند که با کمک به از بین بردن بافت های باقی مانده در هنگام سقط جنین نادرست ، می توانند باعث سقط جنین طبیعی بی ضرر شوند . با این وجود ، یک نکته که باید به آن توجه شود این است که اگرچه این گیاهان دارویی بسیار مؤثر هستند ، اما باعث ایجاد درد نسبتاً زیادی می شوند .

بنابراین باید اطمینان حاصل شود که در حین مصرف آنها هیچ نوع فعالیتی انجام نمی شود . همچنین ، در مورد مصرف این دارو ، لازم است حتما با پزشک یا گیاه شناس مشورت شود .

 

 

 گیاه دونگ کوئی (Dong Quai )

این گیاه غالباً برای کاهش درد قاعدگی یا کمک به مشکلات باروری استفاده می شود . با این حال ، این ماده همچنین می تواند رحم را تحریک کرده ، قدرت انقباضات را افزایش داده و به عنوان یک درمان خانگی برای سقط جنین طبیعی استفاده شود . افراد آن را در چای با آب جوش مصرف می کنند یا از مکمل های دونگ کوئی استفاده می کنند یا حتی آن را با گیاهان دیگر مثل کوهاش آبی یا سیاه ترکیب کرده و مصرف می کنند .

اما همانطور که قبلاً نیز اشاره شد مصرف چنین گیاهانی زمانی امن است که به میزانی تنظیم شده استفاده شوند و مقدار بیش از اندازه آن می تواند باعث مشکلات پزشکی شود به همین دلیل مشورت با پزشک در این مورد بسیار ضروری است .

 

 عنبه هندی سبز ( Green Papaya )

از میان روش های طبیعی سقط جنین ، عنبه هندی سبز حاوی آنزیم ها و کرک هایی است که می تواند باعث انقباضات و سقط جنین شود . نوشیدن آب عنبه هندی سبز در نتیجه می تواند به طور طبیعی باعث سقط جنین شود و یکی از روش های متداول برای انجام این کار است .

 

 پنیر

خوردن پنیر روش دیگری برای تحریک سقط جنین طبیعی در خانه است ، زیرا پنیر ترکیباتی دارد که حاوی باکتری های محرک سقط جنین است . در این روش پنیرهایی مثل پنیر کممبر ( camembert) ، پنیر فتا ( feta ) و دیگر پنیرهای مکزیکی استفاده می شود .

 

 زعفران

مصرف زیاد زعفران باعث افزایش گرما و درجه حرارت بدن و انقباضات رحمی می شود که این مسئله می تواند به سقط جنین در هفته های اول بارداری منجر شود . به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند که مصرف زعفران در سه ماهه دوم بارداری شروع شود تا به جنین آسیب نرسد .

 

 ورزش شدید

معمولاً در دوران بارداری ، بدن در حالتی شکننده قرار دارد و رحم فقط عادت دارد که جنین را سالم نگه دارد . در چنین مواقعی ، ورزش کردن بیش از حد توسط پزشکان توصیه نمی شود زیرا این امر باعث سقط جنین می گردد . از این رو ، ورزش شدید ، تمرینات سخت و بلند کردن وزنه های سنگین روش های طبیعی برای القاء سقط جنین هستند .

لازم به یادآوری است که سایت فیلیا هیچ توصیه ای در زمینه استفاده از روش های سقط جنین نکرده و این مطالب از سایت های علمی در این زمینه برگرفته شده است به همین دلیل ، هیچ مسئولیت مستقیمی در مورد روش های سقط جنین به عهده سایت فیلیا نیست .

روش های دارویی سقط جنین

زمانی که در افراد سقط جنین فراموش شده یا حاملگی پوچ اتفاق می افتد ، آن ها ممکن است برای جلوگیری از دیلاتاسیون و کورتاژ (dilation and curettage ) ، روشی که بافت را از رحم خارج می کند ، اقدام به القاء سقط جنین کنند . متاسفانه ، هیچ روشی برای سرعت بخشیدن به سقط جنین خود به خودی وجود ندارد .

اگر سقط جنین فراموش شده در فردی اتفاق افتاده است لازم است با پزشک مشورت کند که آیا می تواند از دارویی مانند میزوپروستول ( misoprostol ) برای تسریع سقط جنین استفاده کند یا خیر . اگر سقط جنین فراموش شده وجود داشته باشد بدن برای از بین بردن طبیعی بافت ، نیاز به زمان دارد و این زمان از فردی به فرد دیگر متفاوت است . همچنین ، اگر سقط جنین در اوایل بارداری باشد ممکن است زمان کمتری برای آن نیاز باشد .

روش های دارویی سقط جنین مانند میزوپروستول می تواند به افراد در جلوگیری از دیلاتاسیون و کورتاژ و همچنین جلوگیری از شروع خونریزی کمک کند . نکته مهم این است که مصرف میزوپروستول به دلیل خطر خونریزی شدید و سایر عوارض جانبی آن باید تحت نظر پزشک انجام شود و او در مورد راه های دارویی سقط جنین ، توصیه های مناسب را انجام می دهد .

لازم به یادآوری است که سایت فیلیا هیچ توصیه ای در زمینه استفاده از روش های سقط جنین نکرده و این مطالب از سایت های علمی در این زمینه برگرفته شده است به همین دلیل ، هیچ مسئولیت مستقیمی در مورد روش های سقط جنین به عهده سایت فیلیا نیست .

 

 نتیجه گیری

برای سقط جنین هم روش های طبیعی و هم روش های دارویی وجود دارد که همان طور که در مقاله مطرح شد استفاده از هر کدام از این روش ها نیازمند مشورت با پزشک است زیرا استفاده نامناسب از هر کدام از روش های سقط جنین ، می تواند عوارض و خطرات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد .

اگر چه پذیرش بارداری ناخواسته برای بسیاری از افراد بسیار دشوار بوده و باعث مشکلات پیچیده ای می شود اما سقط جنین نیز می تواند عوارض متعددی برای مادر داشته باشد که توجه به آن ها قبل از انجام هر یک از راه های سقط جنین ضروری است . به این ترتیب افراد می توانند در این مورد آگاهانه تر تصمیم گرفته و از سلامت جسم و روح خود مراقبت کنند .  .

 

 


سوالات متداول

1- روش های طبیعی سقط جنین چیست ؟

برخی افراد برای سقط جنین اقدام به مصرف دارچین ، زعفران ، ویتامین C و غیره می کنند که به جزئیات آن در مقاله بیشتر پرداخته شده است .


2- از چه دارویی برای سقط جنین استفاده می شود ؟

برخی از زنانی که دچار سقط جنین فراموش شده می شوند پزشک برای آن ها داروی میزوپروستول را تجویز می کند که به جزئیات آن در مقاله بیشتر پرداخته شده است .


3- آیا ورزش شدید می تواند باعث سقط جنین شود ؟

بله ، پزشکان به زنان باردار توصیه می کنند که برای مراقبت از جنین خود در بارداری از ورزش شدید خودداری کنند که به جزئیات آن در مقاله بیشتر پرداخته شده است .

منبع : روش های سقط جنین

:: بازدید از این مطلب : 43
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 ارديبهشت 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: