کهن الگوی پیر فرزانه
نوشته شده توسط : sevda

مفهوم کهن الگو یا آرکی تایپ اولین بار توسط یونگ مطرح شد . آشنایی با کهن الگوها زمینه خوبی برای درک بهتر انسان فراهم می کند . کهن الگوها ارثی هستند و از طریق تجربیات تکراری اقوام گذشته انسان ها به وجود می آیند . از نظر یونگ کهن الگوها محتوای ناخودآگاه جمعی است ، که بالقوه در روان آدمی موجود است . در کل کهن الگوها همان مظاهر و تجلیات نمونه وار و عام روان آدمی است . کهن الگوها ماهیتی جهان شمول دارد و موجودیتشان از شکل گیری مغز و ذهن انسان در طول تاریخ ناشی شده است . یونگ کهن الگوی پیر فرزانه ، آنیما ، آنیموس ، پرسونا ، خود ، سایه ، مادر و قهرمان را مطرح کرد . کهن الگوی پیر فرزانه آرکی تایپ خرد و معنی است .
در این مقاله به بررسی کهن الگوی پیر فرزانه می پردازیم .

 

 

” کهن الگوی پیر فرزانه مظهر زندگی است . “

 

کهن الگوی پیر فرزانه کیست ؟

پیر فرزانه ، کهن الگوی خرد و معنی ، مظهر دانش و اسرار زندگی از پیش موجود است . با این حال ، معنی کهن الگوی ناهشیار است و نمی توان به طور مستقیم یا فردی به آن دست یافت . سیاستمداران و سایرین که مقتدرانه صحبت می کنند – اما نه صادقانه – از نظر کسانی که خیلی مایل اند به وسیله کهن الگوی پیر فرزانه خود گمراه شوند ، اغلب عاقل و فرزانه به نظر می رسند . همین طور ، شخصیت جادوگر در کتاب ال فرانک بام با عنوان جادوگر oz ، سخنگوی با ابهت و فریبنده ای بود که گفتارش پوچ و بی معنی بود . مرد یا زنی که تحت سلطه کهن الگوی پیر فرزانه قرار دارد ، ممکن است با استفاده لفظ هایی که به نظر عمیق به نظر می رسند ، اما واقعاً پوچ هستند ، تعداد زیادی مرید دور خود جمع می کنند . زیرا ناهشیار جمعی نمی تواند مستقیماً خرد خود را به فرد منتقل کند . مبلغان سیاسی ، مذهبی ، و اجتماعی که به عقل و خرد و هیجان متوسل می شوند . کهن الگوها همیشه با هیجان آمیخته اند ، با این کهن الگوی ناهشیار هدایت می شوند . در صورتی که افراد تحت تاثیر دانش کاذب یک مبلغ قدرتمند قرار بگیرند و مطالب پوچ و بی معنی او را اشتباها خرد واقعی برداشت کنند ، جامعه به مخاطره می افتد . یونگ موعظه های پدر خویش را که کشیش بود ، فضل فروشی های پوچ می دانست که پشتوانه عمیق مذهبی عمیق نداشتند .
کهن الگوی پیر فرزانه در رویاها با عناوین پدر ، پدر بزرگ ، معلم ، فیلسوف ، مرشد ، دکتر ، یا کشیش شخصیت پیدا می کند . این کهن الگو در افسانه ها با عنوان پادشاه ، آدم فرزانه ، یا جادوگری که به کمک قهرمان گرفتاری می شتابد و از طریق عقل برتر به او کمک می کند تا از بد بیاری هایش نجابت یابد ، نمایان می شود . کهن الگوی فرزانه مظهر زندگی هم هست . نوشته ها مملو از ماجراهای افرادی است که موطن خود را ترک می کنند ، دنیار را می گردند و سختی ها و مشقت های زندگی را تجربه می کنند و سر انجام به عقل و خرد می رسند .

 

 

” کهن الگوی پیر فرزانه در رویاها با عناوین پدر ، پدر بزرگ ، معلم ، فیلسوف ، مرشد ، دکتر ، یا کشیش شخصیت پیدا می کند . “سوالات متداول

 

1- ✔️ کهن الگوی پیر فرزانه کیست؟

✔️ پیر فرزانه ، کهن الگوی خرد و معنی ، مظهر دانش و اسرار زندگی از پیش موجود است که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.2- ✔️ چگونه می توان به کهن الگوی پیر فرزانه دست یافت؟

✔️ این کهن الگو ناهشیار است و نمی توان به طور مستقیم یا فردی به آن دست یافت که در متن مقاله شرح داده شده است.3- ✔️ کهن الگوی پیر فرزانه در رویاها با چه عناوینی ظاهر می شود؟

✔️ کهن الگوی پیر فرزانه در رویاها با عناوین پدر ، پدر بزرگ ، معلم ، فیلسوف ، مرشد ، دکتر ، یا کشیش شخصیت پیدا می کند که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.

منبع : کهن الگوی پیر فرزانه

:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 15 فروردين 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: