کارکرد احساس در نظریه یونگ
نوشته شده توسط : sevda

فرایند ارزش قایل شدن برای یک عقیده یا رویداد ، احساس نامیده می شود ، با این حال ، ارزش قایل شدن اصطلاح محدود کننده ای است ، زیرا احساس می تواند به معنی حس کردن یا شهود نیز باشد . برای مثال ، زمانی که افراد که می گویند " این سطح صاف احساس می شود " ، آنها کار کرد حسی خود استفاده می کند . کارکرد احساس باید هم چنان از  هیجان متمایز شود . احساس ارزش قایل شدن برای هر فعالیت هشیاری است ، حتی برای آنان که به صورت بی تفاوت ارزش گذاری شده اند . اغلب این ارزش گذاری ها محتوای هیجانی ندارند ، اما اگر شدت آنها به حدی افزایش یابد که تغییرات فیزیولوژیکی در شخص را تحریک کنند ، می تواند هیجان باشد . با این حال هیجانات به احساسات ختم نمی شود . هر یک از چهار کارکرد در صورتی که نیرومندی شان افزایش یابد می توانند به هیجان تبدیل شوند .
در این مقاله به بررسی کارکرد احساس در نظریه یونگ می پردازیم .



افراد برون گرای احساسی

افراد برون گرای احساسی برای ارزش گذاری ها ، از اطلاعات عینی استفاده می کنند ، آن ها چندان توسط عقاید ذهنی شان هدایت نمی شوند ، بلکه ارزش های بیرونی و معیارهای قضاوتی که وسیعا پذیرفته شده هستند ، آن ها را هدایت می کند . آن ها در موقعیت های اجتماعی راحت هستند و فوراً می دانند چه بگویند و چه چیزی را بیان کنند . آن ها به خاطر اجتماعی بودنشان دوست داشتنی هستند ، اما هنگامی که می خواهند از معیارهای اجتماعی پیروی کنند ، امکان دارد تصنعی ، سرد ، و غیر قابل اعتماد به نظر برسند . قضاوت های ارزشی آن ها حالت ساختگی و کاذبی دارد که به راحتی قابل تشخیص است . افراد برون گرای احساسی غالباً تاجر یا سیاستمدار می شوند ، زیرا این مشاغل قضاوت کردن ارزشی بر اساس اطلاعات عینی را می طلبد .

حتما بخوانید: تیپ های شخصیت یونگ

  

 

افراد درون گرای احساسی

افراد درون گرای احساسی قضاوت های ارزشی خود را به جای واقعیت های عینی ، عمدتاً بر پایه برداشت های ذهنی استوار می کنند . منتقدان انواع مختلف هنر ، از احساس درون گرا استفاده زیادی می کنند و قضاوت های شخصی آنان بر اساس اطلاعات شخصی ذهنی قرار دارد . این افراد وجدان خاص دارند ، طرز رفتار آن ها آرام است و کم حرف هستند ، و روان های آن ها اسرار آمیز و دست نیافتنی هستند ، آن ها به افکار و عقاید سنتی توجهی ندارند و بی اعتنایی تقریباً کامل آن ها به دنیای عینی معمولاً باعث می شود افراد دور و بر آن ها احساس نارحتی کنند و با نگرش سردی به ایشان داشته باشند . 

در ادامه بخوانید: کارکرد تفکر در نظریه یونگ



سوالات متداول

 

1- ✔️ کارکرد احساس در نظریه یونگ چیست؟

✔️ کارکرد احساس باید هم چنان از هیجان متمایز شود و احساس ارزش قایل شدن برای هر فعالیت هشیاری است که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.



2- ✔️ افراد برون گرای احساسی چگونه هستند؟

✔️ افراد برون گرای احساسی برای ارزش گذاری ها ، از اطلاعات عینی استفاده می کنند که در متن مقاله توضیحات بیشتری ارائه شده است.



3- ✔️ افراد درون گرای احساسی چگونه هستند؟

✔️ افراد درون گرای احساسی قضاوت های ارزشی خود را به جای واقعیت های عینی ، عمدتاً بر پایه برداشت های ذهنی استوار می کنند که در متن مقاله توضیحات ارائه شده است.

منبع : کارکرد احساس در نظریه یونگ





:: بازدید از این مطلب : 15
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 6 اسفند 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: