کارکرد تفکر در نظریه یونگ
نوشته شده توسط : sevda

فعالیت عقلانی منطقی که زنجیره ای از افکار را تولید می کند تفکر نامیده می شود . نوع تفکر ، بسته به نگرش اساسی فرد ، می تواند برون گرا یا درون گرا باشد . افراد برون گرای متفکر قویا به افکار عینی متکی هستند ، اما می تواند از افکار انتزاعی هم در صورتی که این افکار از بیرون  ، مثلاً از طرف والدین یا معلمان منتقل شده باشد ، استفاده کنند ریاضی دان ها و مهندسان اغلب از تفکر برون گرا در کارشان استفاده می کنند . حسابداران نیز تیپ برون گرای متفکر هستند ، زیرا آن ها در رابطه با اعداد باید عینی باشند نه ذهنی . با این حال ، هر تفکر عینی ای ثمر بخش نیست . افکار بدون دست کم مقداری تعبیر شخصی ، صرفا حقایق از پیش معلوم ، بدون نو آوری یا خلاقیت هستند . 
افراد درون گرا متفکر به محرک ها محیطی واکنش نشان می دهند ، اما تعبیر آن ها از یک رویداد بیشتر تحت تاثیر معنای درونی ای که به آن می دهد ، قرار دارد تا خود واقعیت های عینی مخترعان و فیلسوفان اغلب تیپ درون گرای متفکر هستند ، زیرا به صورت بسیار ذهنی و خلاقی به دنیای واکنش نشان می دهد و اطلاعات قدیمی یا به صورت های جدید تعبیر می کنند . در صورتی که تفکر درون گرا به افراط کشیده شود ، افکار اسرار آمیز غیر خلاق به بار می آورد که چون خیلی خصوصی هستند برای دیگران فایده ای ندارد . 
در این نظریه به کارکرد تفکر در نظریه یونگ می پردازیم .

 

 

” برون گراهای متفکر طبق مقررات جامعه عمل می‌کنند . “

 

برون گرای متفکر

برون گراهای متفکر  واقع بین ، منطقی و متعصب هستند . برون گراهای متفکر طبق مقررات جامعه عمل می‌کنند . این افراد هیجان ها و احساسات خودشان را سرکوب می کنند و به نظر دیگران آدم های خشک و سردی به نظر می رسند . معمولاً برون گراهای متفکر دانشمندان خوبی می شوند . چون تمرکز آن ها بر آگاه شدن از دنیای بیرونی و استفاده از قواعد منطقی برای توصیف کردن آن است . روان شناسان مطرح می کنند بیشتر فرانسوی ها و انگلیسی ها برون گرای متفکر هستند . 

حتما بخوانید: نظریه شخصیت یونگ

 

درون گراهای متفکر

درون گراهای متفکر یعنی افرادی که در خلوت به سر می برند و از خودش تئوری تولید می کند . آن ها دوست دارند بیشتر خودشان را بشناسند تا دیگران . هم چنین این افراد چون درون گرا هستند با دیگران خوب کنار نمی آیند و نمی توانند به صورت صحیح باورهایشان را به دیگران منتقل کنند و این افراد به جای احساسات بر فکر تاکید دارند از دید دیگران آن ها افرادی خودخواه ، یک دنده ، عزلت گزین ، متکبر و بی ملاحظه ای هستند . معمولاً مردم هند ، فنلاند ، آلمان ، شخصیت درون گرای متفکر هستند . 

در ادامه بخوانید: تیپ های شخصیتی یونگ

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ کارکرد تفکر در نظریه یونگ چگونه است؟

✔️ نوع تفکر، بسته به نگرش اساسی فرد، می تواند برون گرا یا درون گرا باشد که در متن مقاله به طور کامل شرح داده شده است.2- ✔️ برون گرای متفکر کیست؟

✔️ این افراد هیجان ها و احساسات خودشان را سرکوب می کنند و به نظر دیگران آدم های خشک و سردی به نظر می رسند که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.3- ✔️ درون گراهای متفکر کیست؟

✔️ آن ها دوست دارند بیشتر خودشان را بشناسند تا دیگران . هم چنین این افراد چون درون گرا هستند که در متن مقاله شرح داده شده است.

منبع : کارکرد تفکر در نظریه یونگ

:: بازدید از این مطلب : 12
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 6 اسفند 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: