نگرش برون گرایی در نظریه یونگ
نوشته شده توسط : sevda

یونگ یکی از روانشناسان معروف در حوزه روانشناسی شخصیت است . قسمتی از نظریه یونگ در مورد دو نگرش درون گرایی و برون گرایی است . برونگرایی یعنی توجه ، علایق و دغدغه‌های فرد به دنیای بیرونی معطوف است . برون گراها دیگران محور هستند و انرژی خودشان را از دیگران می گیرند و آن را هم به دیگران می دهند . برون گراها معمولاً بلند فکر می کنند ، تمایل به بیرون رفتن دارند ، پر حرف هستند و در رفتارشان انرژی زیادی دارند .
در این مقاله به بررسی نگرش برون گرایی در نظریه یونگ می پردازیم . 

 

 

” برونگرایی یعنی توجه ، علایق و دغدغه‌های فرد به دنیای بیرونی معطوف است . “

 

نگرش برون گرایی در نظریه یونگ

در نظریه یونگ بر خلاف درون گرایی ، برون گرایی نگرشی است که برگرداندن انرژی روانی به بیرون مشخص می شود آن ها مانند شخصیت کودکی شماره یک یونگ ، عملگرا هستند و به واقعیت های زندگی روزمره توجه دارند . آن ها هم چنین ، بیش از حد به نگرش ذهنی مشکوک هستند ، خواه این نگرش به خود آنها تعلق داشته باشد یا به دیگران . افراد نه کاملاً درون گرا هستند و نه برون گرا هستند . اغلب افراد عناصری از هر دو نگرش را دارند . یعنی آن ها تحت تاثیر دنیای ذهنی و عینی قرار دارند . در ضمن ، درون گرایی و برون گرایی ارزش برابری دارند . هر گرایش معایب و محاسنی دارد . افرادی که از لحاظ روانی سالم هستند بین این دو نگرش درون گرایی و برون گرایی تعادل برقرار می کنند و از دنیای بیرونی و درونی خود به طور برابر احساس آرامش می کنند .

حتما بخوانید: نگرش درونگرایی در نظریه یونگ

 

برون گرایی چیست ؟

برون گرایی یعنی برگرداندن انرژی روانی به بیرون . برون‌گرایی رفتاری است که با دیدگاه خارجی مشخص می شود و با فعالیت عملی بالاتری همراه است ، افراد برون گرا معمولا ًنسبت به افراد درون گرا اعتماد به نفس بالاتری دارند . افراد برون گرا بودن در جمع و فعالیت‌های گروهی را بر فعالیت‌های انفرادی ترجیح می‌دهند . افراد برون گرا به راحتی دوستان جدیدی پیدا می کنند ، ریسک پذیر هستند ، سریع تصمیم می گیرند و اجتماعی هستند . 

در ادامه بخوانید: نظریه شخصیت یونگ

 

” افراد برون گرا معمولا ًنسبت به افراد درون گرا اعتماد به نفس بالاتری دارند . “

 سوالات متداول

 

1- ✔️ نگرش برون گرایی در نظریه یونگ چیست؟

✔️ در نظریه یونگ بر خلاف درون گرایی ، برون گرایی نگرشی است که برگرداندن انرژی روانی به بیرون مشخص می شود که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.2- ✔️ برون گرایی چیست؟  

✔️ برونگرایی یعنی توجه، علایق و دغدغه‌های فرد به دنیای بیرونی معطوف است که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.3- ✔️ افراد درونگرا چگونه کار می کنند؟

✔️ افراد برون گرا بودن در جمع و فعالیت‌های گروهی را بر فعالیت‌های انفرادی ترجیح می‌دهند که در متن مقاله توضیحات آن ارائه شده است.

منبع : نگرش برون گرایی در نظریه یونگ

:: بازدید از این مطلب : 9
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 6 اسفند 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: