نگرش درون گرایی در نظریه یونگ
نوشته شده توسط : sevda

یونگ یکی از روانشناسان معروف در حوزه روانشناسی شخصیت است . قسمتی از نظریه یونگ در مورد دو نگرش درون گرایی و برون گرایی است . درون گرایی یعنی برگرداندن انرژی روانی به سمت درون است . افراد درون گرا علاقه و تمایل زیادی به سکوت دارند و در اجتماع افرادی با ملاحظه هستند ، هنگامی که مشغول کاری هستند خیلی در آن کار غرق می شوند و متوجه اطراف خود نمی شوند و درون گراها خیلی بیشتر در فکر فرو می روند . این افراد با سرعت کم ولی با دقت زیاد نسبت به برون گراها کار می کنند .
در این مقاله به بررسی نگرش درون گرایی در نظریه یونگ می پردازیم .

 

 

” درون گرایی یعنی برگرداندن انرژی روانی به سمت درون است . “

 

نگرش درون گرایی در نظریه یونگ

طبق نظریه شخصیت یونگ ، درون گرایی برگرداندن انرژی روانی به درون ، به سمت دنیای ذهنی است . درون گرایان با دنیای درونشان ، با وجود تمام خیال پردازی ها ، رویاها ، و برداشت های فردی آن ، هماهنگ شده اند . شخصیت درون گرا ، ابتدا از طریق شخصیت کودکی شماره دو یونگ و بعد توسط مواجه میانسالی او با ناهشیارش ، زمانی که با آنیمای خود مکالماتی را انجام داد ، رویاهای عجیب و غریب را تجربه کرد ، و تصورات غریبی را به وجود آورد که " مواد روان پریشی " بودند ، به وضوح نشان داده شده است . در طول بحران میانسالی کاملاً درون گرای او ، خیالپردازی هایش اختصاصی و ذهنی بودند و سایر افراد ، از جمله همسر یونگ نمی توانستند آنچه را که او تجربه کرده است درک کنند . بیشتر نگرش برون گرا یا عینی خود را موقتا کنار گذاشت ، بیمارانش را به طور فعال درمان نکرد ، از پست مدرسی در دانشگاه زوریخ کناره گیری کرد ، نگرش های نظری خود را متوقف کرد و به مدت سه سال از خواندن کتاب علمی کاملاً عاجز بود . او در جریان کشف کردن قطب درون گرای وجودش بود . با این حال سفر اکتشافی یونگ کاملا درون گرا نبود . او می دانست که اگر تماس خود را با دنیای بیرونی از دست بدهد ، کاملاً تحت سلطه دنیای درونی اش قرار خواهد گرفت . او که می ترسید که کاملاً روان پریش شود ، خود را مجبور کرد تا جایی که امکان دارد زندگی عادی را با خانواده و شغل خود ادامه دهد . یونگ سرانجام از این سفر درونی بیرون آمد و بین درون گرایی و برون گرایی تعادل برقرار کرد .    

حتما بخوانید: تیپ های شخصیتی یونگ

 

درون گرایی چیست

درون گرایی یا برون گرایی ، ترجیحی است که مشخص می کند یک فرد انرژی خودش را از کجا می گیرد . درون گراها خود محور هستند . یعنی درون گراها  بیشتر به خودشون متکی هستند و تلاش می کنند از تجربیات و آگاهی درون خودشون استفاده کنند . درون گرایی یعنی توجه ، علایق و دغدغه‌های فرد ، به احساسات و افکار و دنیای درونی او معطوف است .  

در ادامه بخوانید: سطوح روان در نظریه یونگ

 

” افراد درون گرا با سرعت کم ولی با دقت زیاد نسبت به برون گراها کار می کنند . “

 

سوالات متداول

 

1- ✔️ نگرش درون گرایی در نظریه یونگ چیست؟

✔️ طبق نظریه شخصیت یونگ ، درون گرایی برگرداندن انرژی روانی به درون، به سمت دنیای ذهنی است که در متن مقاله توضیح آن ارائه شده است.2- ✔️ درون گرایی چیست؟

✔️ درون گرایی یا برون گرایی ، ترجیحی است که مشخص می کند یک فرد انرژی خودش را از کجا می گیرد که در متن مقاله شرح داده شده است.3- ✔️ افراد درونگرا چگونه کار می کنند؟

✔️ افراد درون گرا با سرعت کم ولی با دقت زیاد نسبت به برون گراها کار می کنند که در متن مقاله توضیحاتی ارائه شده است.

منبع : نگرش درون گرایی در نظریه یونگ

:: بازدید از این مطلب : 8
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 3 اسفند 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: