احتلام در خواب چیست
نوشته شده توسط : sevda

هنگامی که پسرها در حال تجربه بلوغ و مرد شدن هستند ممکن است تحریکات جنسی و عملکردهای طبیعی بدن را تجربه کنند و این تغییرات شامل انزال در خواب یا احتلام نیز می شود . اگرچه انزال در خواب چیزی نیست که بخواهید برای آن شرمگین باشید اما ممکن است کمی نگرانتان کند به خصوص اگر از قبل در مورد آن اطلاعات نداشته باشید .

بلوغ زمانی است که بدن شما تغییر می کند و سن شروع آن می تواند از 9 تا 13 سالگی متغیر باشد . در طول این دوره حتماً متوجه می شوید که آلت تناسلی و بیضه هایتان بزرگ تر شده و قدتان هم بلندتر می شود. در دوره بلوغ ، بدن شما شروع به تولید اسپرم می کند و این اسپرم ها همان چیزی هستند که هنگام انزال در خواب از آلت تناسلی شما بیرون می آیند .

برای شروع انزال در خواب ، سن دقیقی وجود ندارد اما به نظر می رسد در دوره بلوغ برای مدتی در نوجوان ها این اتفاق می افتد . بنابراین تجربه انزال در خواب طبیعی است اما تجربه نکردن آن هم طبیعی است . در ادامه به طور دقیق تری به احتلام در خواب خواهیم پرداخت .

احتلام در خواب چیست ؟
احتلام ، در خواب اتفاق می افتد و برای مردان شامل خروج منی و برای زنان شامل لیز شدن واژن است . گاهی اوقات انزال در خواب به معنای ارگاسم خود به خودی با محتوای خواب مرتبط تعریف می شود و ممکن است مردان با آگاهی از ارگاسم و خیس شدن لباسشان بر اثر مایع منی بیدار شوند .

انزال در خواب ممکن است در طول زندگی ما بعد از بلوغ نیز اتفاق بیفتد اما در دوره نوجوانی و دوره های پرهیز جنسی بیشتر دیده می شود . تخمین زده می شود که بیش از 38 درصد پسران نوجوان ، ارضا در خواب را قبل از اینکه بدانند چیست تجربه می کنند . در احتلام ، سطح بالای هورمون های جنسی نقش داشته و همچنین در طول خواب ، جریان خون در اندام های جنسی افزایش می یابد . برای مردان ، انزال در خواب می تواند همراه با نعوظ با بدون نعوظ اتفاق بیفتد .

 چه عواملی باعث می شوند احتلام در خواب اتفاق بیفتد ؟
هنگام بلوغ ، بدن شما شروع به تولید هورمون مردانه تستوسترون می کند و وقتی این اتفاق بیفتد بدن شما قادر به آزاد کردن اسپرم می شود . این بدان معناست که اگر در آینده تصمیم داشتید بچه دار شوید می توانید یک تخمک را بارور کنید و همچنین اگر رابطه جنسی داشته باشید می توانید یک دختر را باردار کنید . در دوران بلوغ در تمام ساعات روز ممکن است نعوظ را تجربه کنید چه در مدرسه ، چه هنگام تماشای تلویزیون یا حتی هنگام خواب .

یک راه آزاد شدن مایع منی ، در خواب است . شهوت در خواب معمولاً بدون وجود عامل تحریک کننده اتفاق می افتد . مطالعات نشان می دهند بین افزایش فراوانی ارضا در خواب با عدم فعالیت جنسی و نبود خودارضایی رابطه وجود دارد . برخی از مطالعات نشان داده اند سطح تستوسترون بالا با احتلام های مکرر همراه است .

لازم است بدانید محتوای خواب همراه با احتلام لزوماً منعکس کننده تجربیات یا ترجیحات در طول روز نیست . ماهیت جنسی خواب همیشه نشان دهنده میل جنسی زیربنایی نیست و ممکن است با خیالات شما در طول روز مطابقت نداشته باشد .

 

آیا طبیعی است که همیشه انزال در خواب را تجربه کنیم ؟
برای یک نوجوان که در حال پشت سر گذاشتن دوره بلوغ است بله اما به عنوان یک بزرگسال نه اما نگران نباشید این مسئله نابهنجار نیست . با بالا رفتن سن ، سطح هورمون ها کاهش می یابد که این امر بر روی فراوانی شهوت در خواب تأثیر می گذارد . اما این بدین معنی نیست که شما به عنوان بزرگسال ، دیگر آن را تجربه نخواهید کرد .

اگر نگران این مسئله هستید که احتلام در خواب را زیاد تجربه می کنید با پزشک مشورت کنید تا اگر مشکلی جسمی وجود دارد آن را تشخیص دهد . اگر هیچ چیز غیر عادی جسمی ای یافت نشد می توانید به روانشناس مراجعه کنید . روانشناس به شما کمک می کند که ریشه رویاهایتان را پیدا کرده ، بفهمید زیربنای آن ها چیست و چرا همیشه آن را تجربه می کنید .

 

اگر انزال در خواب را تا به حال تجربه نکرده باشم غیر طبیعی است ؟
احتلام در خواب معمولاً در دوران نوجوانی اتفاق می افتد اما همه گیر نیست . اگر شما این تجربه را نداشته اید به این معنا نیست که عجیب و غریب یا ناسالم هستید و همچنین به این معنی نیست که آلت تناسلی یا مایع منی شما دچار مشکل است . اصلاً نگران این موضوع نباشید . داشتن رویاهای جنسی در بسیاری از افراد اتفاق می افتد اما اگر شما چنین تجربه ای را تا به حال نداشته اید جایی برای نگرانی وجود ندارد .

 

آیا می توانم از انزال در خواب جلوگیری کنم ؟
اگرچه برخی افراد ایده هایی در مورد چگونگی پیشگیری از انزال در خواب دارند ، اما هیچ راهکار اثبات شده ای برای این امر وجود ندارد. با اینکه تمیز کردن رختخواب و عوض کردن ملحفه آن ممکن است برای شما آزاردهنده یا شرم برانگیز باشد اما به یاد داشته باشید که این مسئله بخشی طبیعی از رشد است .

 

 

آیا زنان هم احتلام در خواب را تجربه می کنند ؟
پاسخ کوتاه این است که بله ، زنان هم آن را تجربه می کنند . اگرچه ممکن است خانم ها از خیس شدن یا لیز شدن واژن در خواب آگاه نباشند اما تصور می شود که آن ها این پدیده را تجربه می کنند . این برانگیختگی جنسی ممکن است به ارگاسم منجر نشود ، ممکن است به ندرت مانند مردان باعث ایجاد رطوبت در لباس زیر یا رختخواب شود اما احتمالش کمتر است . انتظار می رود که مانند مردان این خیس شدن با محتوای جنسی خواب مرتبط باشد . اگرچه زنان نیز شهوت در خواب را تجربه می کنند اما این واژه غالباً در مورد مردان به کار می رود .

 


آیا خواب های جنسی همیشه به ارگاسم منتهی می شوند ؟
خیر . به جواب این سوال فکر کنید : هر بار که رابطه جنسی دارید ارگاسم می شوید ؟ احتمالاً نه . این امر در مورد خواب های جنسی نیز صدق می کند . ممکن است خواب یک عمل جنسی را ببینید اما به این معنی نیست که به ارگاسم می رسید حتی اگر این خواب تحریک کننده باشد . از طرف دیگر ، ممکن است خوابی جنسی ببینید که شما را به اوج لذت جنسی برساند اما این مسئله باعث نمی شود که انزال افتاق بیفتد .

 

اگر انزال در خواب را تجربه کردم باید چه کاری انجام دهم ؟
وقتی از خواب بیدار شدید خود را تمیز کنید .  اگرچه به نظر می رسد عدم فعالیت جنسی و نبود خودارضایی با احتلام در خواب رابطه دارد اگر از داشتن رویاهای جنسی احساس ناراحتی می کنید یا درمورد خوابی که داشتید ناراحتید حتماً در مورد آن با روانشناس مشورت کنید . روانشناس به شما کمک می کند آنچه در ذهنتان است و همچنین ، دلیل آن را کشف کنید .

 

نکته نهایی

این مسئله را به خاطر بسپارید : احتلام در خواب کاملاً طبیعی است . همه افراد این تجربه را نخواهند داشت اما اگر آن را تجربه کردید هیچ اشکالی ندارد . لازم است بدانید که ارگاسم در خواب کاملاً مسئله ای فردی است و تعداد درست و غلطی برای رخ دادن آن وجود ندارد . برخی افراد آن را یک بار تجربه می کنند و برخی چند بار .

معمولاً ارضا در خواب در پسران نوجوان اتفاق می افتد اما هم مردان و هم زنان نیز ممکن است آن را تجربه کنند و بعد از بلوغ هم می تواند ادامه پیدا کند اما به هر حال فراوانی آن در دوران بلوغ بسیار بیشتر است . در ادامه و با کلیک بر روی لینک زیر می توانید با بلوغ و تغییرات همراه آن آشنا شوید .

 

اگر پس از مطالعه این مقاله، باز هم سوالاتی درمورد احتلام در خواب داشتید می توانید با کارشناسان سامانه مشاوره فیلیا تماس بگیرید و یا برای مطالعه مطالب بیشتر ، کانال مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان را دنبال کنید .

 سوالات متداول

1- احتلام در خواب چیست ؟
انزال در خواب به معنای خروج منی از آلت تناسلی مردان و لیز شدن واژن زنان در هنگام خواب است که به جزئیات آن در مقاله بیشتر پرداخته شده است .

2- آیا احتلام فقط در دوران بلوغ اتفاق می افتد ؟
خیر ، اگرچه این مسئله در بیشتر مربوط به دوران بلوغ است اما جوانان نیز ممکن است آن را تجربه کنند که در مقاله به جزئیات آن بیشتر پرداخته شده است .

3- انزال در خواب فقط مربوط به مردان است ؟
خیر ، زنان نیز می توانند آن را تجربه کنند اما ممکن است نسبت به آن آگاه نباشند . برای داشتن اطلاعات بیشتر می توانید مقاله را مطالعه کنید .


منبع : احتلام در خواب چیست

:: بازدید از این مطلب : 60
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 22 فروردين 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: