نحوه صحیح رابطه جنسی
نوشته شده توسط : sevda

نمی توان بدون اشاره به رابطه جنسی ، در مورد سلامت خانواده صحبت کرد . هنگامی که رابطه جنسی میان همسران ، سالم نیست بقیه ابعاد زندگی نیز دچار مشکل می شود . برعکس ، اگر بخواهیم بخش های آسیب دیده رابطه زناشویی را بهبود ببخشیم اغلب می توانیم از رابطه جنسی به عنوان ابزاری برای بهبود ، عشق و آشتی استفاده کنیم .

در رابطه جنسی ، همه احساسات فردی از جمله شادی ، کسالت ، شرم و لذت بروز پیدا می کنند . اگرچه ارگاسم لذت بخش است اما آنچه باعث رضایت افراد می شود بیشتر از اینکه لذت اتصال بدن ها به یکدیگر باشد لذت ناشی از پیوند میان روح دو نفر است . علاوه بر این ، مطالعات نشان می دهند رابطه جنسی منظم در کاهش فشار خون ، استرس ، افزایش صمیمیت و کاهش نرخ طلاق مؤثر است .

از سوی دیگر ، هر یک از ما از نظر جنسی منحصر به فرد هستیم . همه ما شخصیت های پیچیده و ترجیحاتی مخصوص به خودمان داریم اما با وجود احترام به فردیت هر شخص ، لذت بردن از رابطه جنسی کار سختی نیست . تمام آنچه افراد نیاز دارند یادگیری نحوه صحیح سکس در رابطه زناشویی است . در ادامه با آموزش نزدیکی جنسی آشنا خواهید شد .

رابطه جنسی و اهمیت آن در زندگی زناشویی
در یک سطح، تعریف رابطه جنسی فقط یکی از کارکردهای بدنی و ناشی از هورمون است که برای زنده ماندن گونه ها طراحی شده است . البته این دیدگاه ، پیچیدگی پاسخ جنسی انسان را دست کم می گیرد . علاوه بر نیروهای بیوشیمیایی ، تجربیات و انتظارات شما نیز باعث شکل گیری میل جنسی می شود .درک شما از خودتان به عنوان یک موجود جنسی ، افکار شما در مورد رابطه جنسی رضایت بخش و رابطه جنسیتان با همسر ، عوامل کلیدی ایجاد و حفظ یک زندگی جنسی سالم است .

سکس دوپامین ( dopamine ) را در مغز آزاد کرده و اشتیاق و خوشحالی را در افراد بالا می برد و از سوی دیگر ، با تحریک نظام پاداش مغزی ، تنش را کاهش می دهد که این مسئله علاوه بر اینکه نفع شخصی برای همسران دارد موجب بهبود رابطه همسران شده و نشان دهنده اهمیت رابطه جنسی در زندگی زناشویی است .

علاوه بر این ، از طریق سکس ، افراد بدن خود را دوست داشته و اعتماد به نفس پیدا می کنند زیرا می بینند که همسرشان به بدن آن ها عشق می ورزد . همچنین رابطه جنسی باعث افزایش اوکسی توسین ( oxytocin ) و کاهش کورتیزول ( cortisol ) می شود که منجر به خواب بهتر افراد می گردد .

 

 آموزش نحوه صحیح رابطه جنسی
هیچوقت برای یاد گرفتن نحوه صحیح سکس در رابطه زناشویی ، دیر نیست . روش های زیر را بخوانید و انجام کدام یک از آن ها برای شروع برایتان راحتتر است . همچنین می توانید در مورد این روش ها با همسرتان نیز صحبت کرده و به این ترتیب سعی کنید هر دوی شما از آن ها استفاده کنید .

 

 با همسر خود صحبت کنید

مطالعات نشان می دهند تعامل خوب ، کلید نزدیکی جنسی لذت بخش است . هر چقدر هم که فکر می کنید بدن های یکدیگر را می شناسید ، صحبت کردن در مورد آنچه دوست دارید و آنچه دوست ندارید می تواند برای همسرتان آموزنده باشد و به او اطلاعات بدهد .

اگر همسرتان کاری را انجام می دهد که شما دوست دارید به جای اینکه حرکات یا صداهای مبهم داشته باشید به صورت روشن بگویید که آن کار را دوست دارید . اگر هم حرکت همسرتان را دوست نداشتید به او بگویید یا آن را به سمت دیگری سوق دهید . آیا می خواهید یک زاویه دیگر را امتحان کنید  ؟ آن را پیشنهاد بدهید . اگر هدف شما ارگاسم همزمان است و نزدیک به ارضا هستید از گفتن آن اجتناب نکنید .

 

 به همسر خود اعتماد به نفس بدهید

یک مطالعه در سال 2016 بر روی زوج هایی که سه سال از ازدواجشان گذشته بود نشان داد که میزان رضایت جنسی در بین زوجینی بالاتر بوده که در طول رابطه زناشویی به یکدیگر احساس مثبت انتقال داده ، نسبت به لحظات شرم برانگیز در رابطه جنسی پذیرا بودند و در مورد آن شوخی می کردند . این کار به کاهش اضطراب همسران در رابطه جنسی کمک می کند و نشان دهنده اهمیت رویکرد صمیمانه در رابطه جنسی است همان طور که دکتر جفری (Dr. Jaffrey ) گفته است : " زندگی را زیادی جدی نگیرید . زوج های خوشحال با یکدیگر می خندند ".

 

 

 ابتکار داشته باشید

حتی بهترین سکس ها نیز اگر کم و بیش با همان روال همیشگی ادامه پیدا کند پس از مدتی یکنواخت می شود . به همین دلیل ، متخصصین پیشنهاد می دهند : اگر با همسرتان در رختخواب هستید و چیز جدیدی به ذهنتان می رسد یا می دانید ممکن است همسرتان از آن لذت ببرد آن را انجام دهید .

همچنین سعی کنید در نزدیکی جنسی ابتکار داشته باشید و برای مثال مکان آن را عوض کنید می توانید این کار را روی مبل ، روی میز آشپزخانه و در حمام نیز انجام دهید . تازگی ، اساس تمایل طولانی مدت به همسر است . در غیر این صورت ، انرژی ناشی از عشق شهوانی برای بیشتر زوج ها به طور طبیعی از بین می رود . امتحان کردن چیزهای جدید کلید اصلی برای حفظ تمایل به یکدیگر است .


 پوزیشن های مختلف را امتحان کنید

داشتن اطلاعات در مورد پوزیشن های مختلف جنسی و انجام آن ها به شما کمک می کند علاوه بر اینکه مناطق حساس متفاوتی از بدن همسرتان را تحریک کنید متوجه شوید هر کدام از شما از کدام پوزیشن لذت می برید و این مسئله کمک می کند که رابطه زناشویی سالم تری داشته باشید . برای مثال ، بیشترین لذت و ارگاسم برای زن زمانی اتفاق می افتد که دخول به واژن از پشت اتفاق بیفتد .

 

 

 قبل از رابطه جنسی ، پیش نوازش را فراموش نکنید

ایجاد حوصله برای رابطه جنسی به خصوص برای زنان بسیار ضروری است و پیش نوازش باید از مدت ها قبل از رابطه جنسی شروع شود . در اینجا بیشتر منظور پیش نوازش عاطفی است نه آنچه دقیقاً قبل از سکس اتفاق می افتد . مطمئن شوید که به اندازه کافی به همسر خود توجه می کنید . حرکات کوچک و اظهار نظرهای خوشایند برای ایجاد حوصله در فرزندتان جهت رابطه جنسی بسیار اهمیت دارند . همچنین تعامل خود را با همسرتان در طول روز و از طریق پیام دادن ادامه دهید .

 

 

 بر روی کیفیت تمرکز کنید نه بر کمیت

برای تعداد رابطه جنسی ، میزان مشخصی تعریف نشده است . این یک افسانه است . مهم این است که هر دو نفر از آن راضی باشند . اما یک مطالعه جدید نشان داده است که رابطه جنسی بیشتر به معنای رابطه جنسی بهتر نیست و خوشحال ترین زوج ها فقط یک بار در طول هفته با یکدیگر سکس دارند . بنابراین در مورد تعداد روابط جنسی با همسر خود نگران نباشید . بر لذت بردن هر چه بیشتر در طول رابطه جنسی تمرکز کنید نه بر تعداد سکس کردن با یکدیگر .

 

 با یکدیگر همدلی داشته باشید

غالباً اهمیت همدلی در سکس ، دست کم گرفته می شود . همدلی درک احساسات شخص دیگر و مراقبت از آن است و این مسئله به شدت در رابطه جنسی مهم است زیرا وقتی احساس می کنید همسرتان واقعاً به لذت بردن شما اهمیت می دهد بیشتر با او لذت می برید . ما اغلب خودخواهی زیادی در سکس داریم و این شرم آور است در صورتی که باید یکدیگر را درک کرده و دوست داشته باشیم . به منظور ایجاد تجربه مشترک شهوانی و شگفت انگیز نسبت به احساسات یکدیگر پذیرا باشید .

 

جمع بندی

به یاد داشته باشید که آموزش نزدیکی جنسی با همسر به شدت در زندگی زناشویی شما موثر است و اگر نحوه صحیح سکس در رابطه زناشویی را ندانید می تواند باعث کاهش کیفیت رابطه میان شما و همسرتان و از بین رفتن صمیمیت می شود . اگر می خواهید زندگی جنسی سالمی داشته باشید و از بودن با همسرتان لذت ببرید حتما راهکارهایی که تا اینجا مطرح شد را انجام دهید .

علاوه بر این ، اگر احساس می کنید که میل جنسی شما کاهش پیدا کرده و این مسئله بر روی رابطه شما با همسرتان تاثیرات منفی گذاشته لازم است از علل آن آگاه شوید تا بتوانید برای حل این مسئله اقدام کنید . در ادامه و با کلیک بر روی لینک زیر می توانید با علل کم شدن میل جنسی آشنا شوید .

 

 سوالات متداول

1- اهمیت رابطه جنسی از چه لحاظ است ؟
رابطه جنسی در سلامت رابطه میان زوجین به شدت موثر بوده و همچنین باعث کاهش استرس و فشار خون در افراد میگردد که به جزئیات آن در مقاله بیشتر پرداخته شده است .

2- اصول انجام صحیح سکس چیست ؟
با انجام روش هایی چون صحبت با همسر ، اعتماد به نفس دادن به او ، ابتکار داشتن و غیره می توان رابطه جنسی صحیحی داشت که به جزئیات آن در مقاله بیشتر پرداخته شده است .

3- در رابطه جنسی کیفیت مهم تر است یا کمیت ؟
مطالعات نشان می دهند مهم ترین مولفه در داشتن زندگی سالم جنسی ، کیفیت سکس است و نه کمیت آن . برای آگاهی از جزئیات بیشتر می توانید مقاله را مطالعه کنید .

منبع : نحوه صحیح رابطه جنسی

:: بازدید از این مطلب : 63
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 31 فروردين 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: